Utworzono dnia 25.03.2024

Zima żegna. Wiosna wita !

Pod takim hasłem witaliśmy Wiosnę w klasach I – III. Dzieci w tym dniu przyszły do szkoły ubrane kolorowo mieli również założone  dwie różne, kolorowe skarpetki w ramach obchodu Dnia Zespołu Downa. Najpierw   w salach  lekcyjnych wraz z wychowawcą zapoznali się z filmem „Pierwszy dzień wiosny”, wykonali  kolorowe kwiaty, które były  potrzebne do „kolorowego pochodu” ulicami miasta. Każda klasa wymyśla hasło (zawołanie) wiosenne  i zrobiła transparent. Obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa, przeprowadzono rozmowy o empatii, tolerancji na podstawie obejrzanych materiałów. Następnie w kolorowych pochodzie spacerowaliśmy ulicami miasta. W Parku Miejskim, razem z uczniami, wiosnę powitała Pani Sławomira Kisielewska oraz zastępca prezydenta Pan Sebastian Górski, uczniowie złożyli wiosenne życzenia i podarowali kolorowe listy.

To był wspaniały dzień, pełen wrażeń!

Utworzono dnia 25.03.2024, 22:18