LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim w otrzymała dofinansowanie w wysokości 156 tyś. zł., za które udało się zakupić:
drukarki 3D, skaner 3D, laptopy, wizualizer, mikroskopy, długopisy 3d, kamery 4k, aparaty, mikrofony, oświetlenie wideo, mikser wideo, green screen oraz w pełni wyposażyć sale techniczną.

Styczeń 2023