Zdali pierwszy egzamin.

Utworzono dnia 20.09.2021

Początek roku szkolnego  to czas, kiedy  dużo  rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa zarówno w szkole  jak i poza nią. W piątek 17 września uczniowie klasy 1 a z wychowawczynią Agnieszką Kubicą wybrali  się na edukacyjny spacer  w pobliżu szkoły, aby w praktyce poćwiczyć poprawne przechodzenie przez jezdnię. Dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy. Bez problemu wskazywały  miejsce przejścia dla pieszych - pasy, rozpoznawały i nazywały znaki drogowe. Pierwszaki  bacznie obserwowały zachowanie innych pieszych i kierowców. To ważne, by dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc pieszo, dlatego systematycznie przypominamy o tych zasadach i taki spacer jeszcze nie raz powtórzymy, aby utrwalać u uczniów jak ważne jest bezpieczne zachowanie się na drodze. Na zakończenie spaceru, odbył się egzamin przechodzenia przez jezdnię po „pasach” każdy z uczniów samodzielnie przechodził  z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Wszyscy egzamin zdali „śpiewająco” – pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdali pierwszy egzamin.

Utworzono dnia 20.09.2021, 09:43