Wizyta w Muzeum Ostrowa Wielkopolskiego na warsztatach „Makatki w kuchni babuni”

Utworzono dnia 20.11.2023

Wizyta w Muzeum Ostrowa Wielkopolskiego  na warsztatach „Makatki w kuchni babuni”

„Gdzie miłość i zgoda tam szczęście”... to złota myśli, która pojawiła się  makatce w kuchni babuni, którą zobaczyli uczniowie klasy III a w muzeum. Podczas warsztatów uczniowie  dowiedzieli  się, jakie jeszcze mądrości skryły się na tak niegdyś popularnej ozdobie domów. Pani prowadząca objaśniła sprzęty, które znajdowały się w kuchni, najwięcej czasu jednak poświęciła makatkom.  Na zakończenie spotkania na białym podkładzie za pomocą wycinanek i kredek  uczestnicy wykonali własne makatki z przesłaniem i ozdobami.

Utworzono dnia 20.11.2023, 22:54