Utworzono dnia 05.01.2024

„ Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
– radością szczęścia i wesela, czystych, wielkich wzruszeń.”

WIGILIJNE SPOTKANIE KLASY 5 A

Wigilia klasowa to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd, przy wspólnym stole nakrytym białym obrusem  wprowadzić wszystkich w magiczny i podniosły nastrój  Świąt Bożego Narodzenia.

W naszej klasie 5 A wigilia rozpoczęła się w piątek 22 grudnia o godz. 10:00 po obejrzeniu przepięknych szkolnych jasełek. Klasowa wigilia nie mogła obyć się bez tradycyjnych pierniczków, korzennych ciasteczek i świątecznych słodyczy, a także kojarzących się z zimowymi przysmakami mandarynek. Były życzenia i łamanie się opłatkiem. Tradycja opłatkowa ma na celu wzmocnienie więzi między bliskimi sobie ludźmi, pomóc wybaczyć zaległe spory oraz zaleczyć rany.  Każdy starał się więc życzyć innym wiele dobrego.  Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Nie zabrakło oczywiście świątecznych upominków przygotowanych przez Rodziców.  To było nasze bardzo radosne i udane spotkanie klasowe.

Utworzono dnia 05.01.2024, 00:20