SZKOLNY KONKURS WIEDZY REALIOZNAWCZEJ; DEUTSCHMEISTER

Utworzono dnia 21.04.2024

SZKOLNY  KONKURS  WIEDZY REALIOZNAWCZEJ; DEUTSCHMEISTER

Dnia 10 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy Realioznawczej; Deutschmeister. Ponad  30 uczniów z klas siódmych i ósmych zmierzyło sie z pytaniami otwartymi jak i zamkniętymi dotyczącymi wiedzy ogólnej  o krajach niemieckojęzycznych czyli o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i księstwie Liechtenstein. Test zawierał 104 pytania z dziedziny kultury, geografii, sportu  oraz  wiedzę praktyczną o krajach niemieckiego obszaru językowego. Celem konkursu było promowanie wiedzy o tych ciekawych krajach oraz zachęcanie uczniów do nauki języka niemieckiego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy już teraz samego udziału w konkursie, który z pewnością poszerzył ich wiedzę o tychże krajach i być może zachęcił do zwiedzenia ich  i podróżowania po Europie w najbliższej przyszłości.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Joanna Pawlicka i p. Iwona Domańska.

SZKOLNY KONKURS WIEDZY REALIOZNAWCZEJ; DEUTSCHMEISTER

Utworzono dnia 21.04.2024, 21:55