Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Utworzono dnia 27.11.2020

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo:

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

I pod takim właśnie hasłem jak co roku w naszej szkole uczniowie z klas I-III  pomimo zdalnego nauczania świętowali razem ze swoimi przytulankami Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z historią pluszowego misia dzieci zapoznały się z przygotowanej wcześniej prezentacji. Oczywiście tradycyjnie były i zadania dla poszczególnych grup wiekowych. I tak uczniowie klas pierwszych układali rymowanki o misiach, klasy drugie próbowały swoich sił wymyślając zagadkę, natomiast klasy trzecie spełniały się literacko tworząc wiersze o tematyce misiowej. Wspólnym zadaniem dla wszystkich było nauczenie się i zaśpiewanie ze swoją klasą piosenki pt. „Pluszowy Miś”. Najciekawsze propozycje dziecięcej twórczości zostały zawarte w prezentacji.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu tego święta, tak ważnego dla dzieci.

Nad całością czuwały pani Izabela Pakuła i Małgorzata Bella.

ZAŁĄCZNIKI:

Marzec 2021