Święto Drzewa

Utworzono dnia 10.11.2022

Nasze miasto już po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa. ”Święto Drzewa” jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów zapobiegania zmianom klimatu. Drzewa i lasy pochłaniają CO2, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia.

W dniu 30.10.2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Katarzyną Milewską i Karoliną Bogatą uczestniczyli w obchodach "Święta Drzewa" na Piaskach - Szczygliczka. Sadziliśmy drzewo - lipę, braliśmy udział w zajęciach i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów akcji W czasie akcji odbyła się  zbiórka karmy i wyposażenia dla schroniska dla bezdomnych zwierząt, zbiórka zużytych baterii. Nasi uczniowie brali udział w konkursie ekologicznym pt.: "Ostrów mówi - żyj ekologicznie"

- Barbara Leszczyńska z klasy II a zajęła I miejsce,

- Anna Vatulchak z klasy I c zajęła III miejsce