Spotkanie z Konopnicką

Utworzono dnia 27.05.2022

W dzień urodzin Marii Konopnickiej, patronki szkoły, wszyscy uczniowie uczestniczyli w wielu imprezach jej poświęconych. Ta wielka publicystka, poetka, pisarka i tłumaczka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyborem na patronkę roku 2022. Dlatego też obchody dnia jej urodzin nabrały w naszej szkole wyjątkowego charakteru.

23 maja, w dzień jej urodzin, uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali szereg imprez jej poświęconych.

Ten dzień w klasach I – III zaczął się od przygotowywania  ilustracji do wybranych utworów  poetki, z których potem dzieci  wykonały piękne plakaty poświęcone jej twórczości. Następnie wszyscy  uczniowie, odświętnie ubrani, zebrali się na holu pierwszego piętra, aby dalej już wspólnie świętować Dzień Patrona.

Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem fragmentu utworu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, które wprowadziło dzieci w bajkowy nastrój. Następnie głos zabrała pani dyrektor  Dorota Grześkowiak, która bardzo serdecznie powitała dzieci. Tuż po niej na scenę tanecznym korowodem weszli uczniowie klasy II a, którzy przedstawili  krótką inscenizację opartą na wierszach patronki. Dzieci też obejrzały prezentację dotyczącą życia i twórczości pisarki.

Kolejnym punktem programu obchodów był quiz dotyczący najistotniejszych faktów z życia poetki oraz popularnych utworów adresowanych do najmłodszych czytelników.  Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania konkursowe.

Spotkanie zakończyło się układaniem puzzli przez zespoły reprezentujące klasy biorące udział w uroczystościach.  Każda klasa otrzymała słodki upominek.

Przez całą uroczystość towarzyszyły dzieciom krasnoludki, które nierozłącznie kojarzą się z twórczością Marii Konopnickiej.

Spotkanie podsumowała pani  wicedyrektor Dorota Misterska.

Spotkanie z Konopnicką

Utworzono dnia 27.05.2022, 12:13