Utworzono dnia 12.10.2023

„Pola Nadziei”

10 października nasza szkoła po raz kolejny dosadzała cebulki żonkilowe, które pod hasłem „Pola Nadziei” mają swoją symboliczną wymowę. To program stworzony blisko 60 lat temu, obliczony na pomoc chorym na raka. Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki w trudnym okresie choroby. Co roku – w okolicy 4 października, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej, tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach. Nasza szkoła  już po raz  siódmy włączyła się w ten piękny program pomocy i symbolicznej solidarności.

W tym roku w dosadzaniu żonkili brali czynny udział uczniowie klasy VII D.

Wszystkie  działania były możliwe dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim. Wiosną, kiedy zakwitną żonkile – kwiaty koloru słońca będą symbolizować nam wiosnę, życie i ciepło naszych serc.

Utworzono dnia 12.10.2023, 01:04