„OSTROWSKIE GODANIE” – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GWAROWY POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

Utworzono dnia 25.03.2024

„OSTROWSKIE GODANIE”  – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GWAROWY POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

Pyry z gzikiem, ślepe ryby z myrdyrdą, „Boże Rany, Boże Rany”, święcone jajecka,  bochyn chlyba, gryczpan, mazurki glancowane, chabas, wsodź pynto kiobasy, wyndzonej  karmonady i kicaje z czekulady, czyli o obrzędach i zwyczajach wielkanocnych. Nasze uczennice Ania Maciejewska, Zosia Kujawska i Marta Kujawska z klasy 6 A podczas Międzyszkolnego Konkursu Gwarowego "Ostrowskie godanie" pod Patronatem Prezydent Beaty Klimek zaprezentowały bogaty i ciekawy program dotyczący wielkopolskich zwyczajów i obrzędów ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. A wszystko to przekazały gwarą i w pięknych strojach wielkopolskich przygotowanych przez swoje Mamy.

Utworzono dnia 25.03.2024, 22:47