Utworzono dnia 29.12.2023

NIM BŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDA

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka bożonarodzeniowe. Byli - Maryja, św. Józef, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa w tę świętą noc. Współczesna rodzina ukazana w dniu Wigilii z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Jasełka w wykonaniu uczniów i nauczycieli wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew kolęd, i piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  Dyrektor szkoły p. Iwona Torzyńska, która podziękowała  za występ, nauczycielom za przygotowanie, oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Jasełka zostały przygotowane przez p. Izabelę Maroszek, oprawa muzyczna p. Marzena Machała, dekoracja p. Beata Raczak-Sobczak

Utworzono dnia 02.01.2024, 07:34