Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Utworzono dnia 18.11.2021

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak co roku uczniowie SP1 chętnie angażowali się w różne inicjatywy szkolne. Tegoroczne obchody pod hasłem "Tolerancja i szacunek to dobry kierunek" rozpoczęły klasy starsze, które na zajęciach bibliotecznych u pani Sandry Ratajczak wykonywały w grupach plakaty dotyczące tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka. Uczniowie odpowiadali na pytania, czym jest tolerancja i wzajemna życzliwość oraz dyskutowali w grupach na temat tej niezwykle ważnej wartości. Klasy młodsze w świetlicy szkolnej również włączyły się w obchody wykonując staranie kolorowanki. Z okazji święta ogłoszono biblioteczny konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Tolerancja i szacunek to dobry kierunek!". Dla całej społeczności szkolnej zajęcia dały możliwość zastanowienia się nad swoją postawą wobec innych oraz wymiany poglądów i spostrzeżeń.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Utworzono dnia 18.11.2021, 14:31