Utworzono dnia 03.04.2024

„Powiedz mi, to zapomnę.

Naucz mnie, to może zapamiętam.

Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

– Benjamin Franklin

Uczniowie klasy 2b łącząc zabawę z nauką podczas warsztatów chemicznych poszerzali swoją wiedzę na temat właściwości wody. Celem zajęć było rozbudzenie ciekawości otaczającego świata oraz wdrążenie dzieci do prowadzenia obserwacji i wyciągnięcia wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Dzieci dowiedziały  się również jak dużo wody zużywamy na co dzień do poszczególnych czynności oraz w jaki sposób możemy ją oszczędzać.

Uczniowie obserwowali doświadczenie wykonywane przez nauczyciela chemii,  pokazujące stany skupienia wody. Następnie samodzielnie wykonywali doświadczenia – zadaniem uczniów było sporządzenie płynu, który pozwolił wyczarować niesamowite bańki mydlane oraz sprawdzenie, ile kropli wody zmieści się na powierzchni monet. Krople nanieśliśmy za pomocą pipety.  Przyjęliśmy, że na monecie 5 groszowej zmieści się ok. 29 kropli. Sprawdźcie sami!

Utworzono dnia 03.04.2024, 22:46