Utworzono dnia 04.10.2023

„Jedynka Dzieciom – VIII Olimpiada Lekkoatletyczna dla Przedszkolaków”

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny zorganizował i przeprowadził na kompleksie sportowym Szkoły wielką Olimpiadę Lekkoatletyczną dla Przedszkolaków w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.  Dzieci ze Wszystkich przedszkoli z Ostrowa Wielkopolskiego rywalizowały w trójboju lekkoatletycznym : skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 40m. Reprezentacje przedszkoli brały też udział w biegu sztafetowym 4x50m. Dzięki wsparciu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zwycięzcy poszczególnych konkurencji w kategoriach dziewcząt i chłopców otrzymali złote, srebrne i brązowe medale. Pamiątkowy puchar otrzymał chłopiec i dziewczynka – Zwycięzcy Trójboju Lekkoatletycznego. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni za swój wysiłek pamiątkowymi medalami. Nagrody wręczała uczestnikom pani Dyrektor Szkoły Iwona Torzyńska.

Utworzono dnia 11.10.2023, 22:43