Utworzono dnia 18.01.2024

GALA 70-LECIA SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

Dnia 28. grudnia 2023r. w małej Sali Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się GALA SPORTU SZKOLNEGO zorganizowana z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

Dokładnie 70 lat temu – w 1953 roku – swoją działalność w Polsce rozpoczął Szkolny Związek Sportowy – najliczniejsza ogólnopolska organizacja pozarządowa działająca na rzecz zdrowia, aktywności ruchowej oraz sportu dzieci i młodzieży szkolnej.

Ostrowskie obchody jubileuszu Szkolnego Związku Sportowego poprowadził Pan Zdzisław Machowski (nauczyciel SP1) – Sekretarz Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego,  a wyróżnienia w postaci złotych medali wręczał Pan Jacek Chmielecki – Prezes Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wyróżnienia otrzymali m.in. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – Pani Iwona Torzyńska oraz Nauczyciele Wychowania Fizycznego Szkoły Podstawowej nr 1Panowie Krzysztof Chmielarz, Marcin Gawroński, Piotr Twardowski.

Utworzono dnia 18.01.2024, 09:32