„Czytelnia spod chmurki”

Utworzono dnia 10.06.2020

W II półroczu roku szkolnego 2019/2020 nasza uczennica Antonina Jagielska z klasy IIa bardzo intensywnie udzielała się w Międzyszkolnym Wirtualnym Projekcie Czytelniczym „Czytelnia spod chmurki”, której koordynatorem jest Monika Płonka, doradca metodyczny ds. bibliotek szkolnych w ODN Kalisz. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa poprzez wielopokoleniowy, wspólny odbiór tekstów literackich przy jednoczesnej integracji czytelników bibliotek szkolnych z terenu Wielkopolski. Projekt ma na celu również zwrócenie uwagi na wartościowe teksty literackie spoza kanonu lektur szkolnych, kształtowanie umiejętności autoprezentacji oraz umiejętności posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Antonina Jagielska nagrała kilka audiobooków wybranych twórców, jak i również napisała recenzję swojej ulubionej książki, których efekty możemy podziwiać na stronie Facebook projektu:

Bardzo serdecznie gratulujemy Antosi oraz dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie się w projekt czytelniczy organizowany w naszej bibliotece szkolnej.

Biblioteka szkolna, Sandra Ratajczak.