Bezpieczny przejazd

Utworzono dnia 28.10.2022

W czwartek 27 października  w naszej szkole  odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego  oraz przedstawicielem  PKP Polskie Linie Kolejowe Panem Jarosławem Chmielarzem w ramach akcji społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądnęli krótkie filmy edukacyjne przedstawiające odpowiedzialne zachowanie na torach i w ich pobliżu. Dzieci poznały między innymi żółtą naklejkę PLK, która znajduje się przy każdym przejeździe kolejowym i informuje o tym kiedy i gdzie dzwonić w razie zagrożenia, rozpoznawały znaki umieszczone przy przejazdach kolejowych. Ambasador Bezpieczeństwa zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne przekraczanie przejazdu kolejowego.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przybliżyli dzieciom na czym polega ich praca. Dzieci miały możliwość  przymierzyć i zobaczyć części umundurowania wykorzystywanego w codziennej pracy funkcjonariuszy.

Na koniec spotkania  prowadzący pogratulowali dzieciom wiedzy o bezpieczeństwie i rozdali książeczki „Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Uczniowie  podziękowali gościom wręczając dyplom i własnoręcznie wykonane upominki.

Bezpieczny

Utworzono dnia 28.10.2022, 14:12