Konferencja „ Im więcej wiem, tym lepiej jem”

Utworzono dnia 30.01.2024

20 listopada jak co roku dołączyliśmy do akcji UNICEF z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024  była organizatorem cyklicznej, bo już VI konferencji  dla przedstawicieli uczniów i nauczycieli ze wszystkich szkół podstawowych z Ostrowa Wielkopolskiego propagującej idee upowszechniania praw dziecka. Badania sugerują, ze zdrowie psychiczne może zależeć od naszych wyborów żywieniowych. W związku z tym tematem przewodnim konferencji było odżywianie: „ Im więcej wiem, tym lepiej jem”

Gościem specjalnym była pani Katarzyna Bosacka - polska dziennikarka, publicystka prasowa i telewizyjna, youtuberka, osobowość medialna, znana z programu „Wiem co jem, wiem co kupuję”.

Oprócz gościa wystąpiły z wykładami: pani doktor Marta Królak- Gostomczyk – lekarz medycyny ”Mózg i brzuch w dialogu- czyli kiedy i dlaczego chcemy jeść?”, pani dietetyk Martyna Diakow- Szukała „Negatywne nawyki żywieniowe i ich konsekwencje” oraz uczennice IVLO z p. Katarzyną Telegą i p. Ewą Nowak "Zaburzenia odżywiania z perspektywy nastolatków.”

Po konferencji gość specjalny- pani Katarzyna Bosacka spotkała się z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję, aby porozmawiać z panią Kasią oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Co roku UNICEF zaprasza  wszystkich do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się tego dnia niebiesko i tym samym przyłączyli się  do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.