Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej

Pamiętamy o 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły

Utworzono dnia 15.05.2020

264. papieżem w 1978 roku został polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła. Polak, pierwszy papież spoza Włoch od czasu holenderskiego papieża, przybrał imię Jana Pawła II.   

O Jego życiu potrafią opowiadać wszyscy: dzieci i dorośli. Jego utwory są znane nie tylko miłośnikom dobrego pióra i wspaniałych strof poetyckich. Jego umiłowanie otaczającego świata zachwyca nie tylko katolików. Natomiast jego miłość do ludzi zafascynowała miliony żyjących na różnych kontynentach. Dowodem tego niezwykłego umiłowania były triumfalne powitania Wielkiego Podróżnika podczas jego pielgrzymek i Msze Święte przez Niego odprawiane, w których uczestniczyły tłumy.                                                                                                                                                                                                                               

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie zaplanowano obchody tej okrągłej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Trudny okres pandemii ograniczy znacznie zasięg zaplanowanych przedsięwzięć. Jednak w sercach i umysłach milionów wiernych będzie sporo miejsca dla Niego, nie tylko w dniu Jego urodzin, ale na zawsze.

Siedem inicjatyw online: dzielenie się świadectwami, bieg dobroczynności, spacer po miejscach związanych z Janem Pawłem II - to inicjatywy podejmowane z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. We wszystkich tych wydarzeniach można wziąć udział bez wychodzenia z domu – online.

Główne obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II odbędą się w poniedziałek, 18 maja, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Także tego dnia, przed Sanktuarium św. Jana Pawła II, wypuszczone zostaną gołębie oraz biało-żółte balony. Z kolei na budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3 wyświetlony zostanie pokaz laserowy transmitowany online.

            Natomiast  uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych i piątych naszej szkoły, aby podkreślić doniosłość wydarzenia i udowodnić niegasnącą pamięć o Wielkim Polaku, wykonali dowolną techniką prace plastyczne związane z dzieciństwem Karola Wojtyły. Przedstawiają one małego Karola z mamą,  wspólne spacery z tatą, wędrówki po górach czy grę z kolegami w piłkę nożną, o której tak często opowiadał podczas licznych spotkań z młodzieżą. Pokazują także młodego Karola deklamującego wiersz, skupionego na modlitwie, spoglądającego na zegar kościelny z napisem „Czas ucieka, wieczność czeka” oraz inne rysunki przedstawiające Go w różnych sytuacjach. 

Mamy nadzieję, że wystawa prac, które można zobaczyć na stronie internetowej szkoły, nie tylko przypomni i przybliży postać Świętego Jana Pawła II, ale stanie się również impulsem do modlitwy za wstawiennictwem naszego wielkiego Świętego, zwłaszcza w obecnym trudnym czasie, który  przeżywamy w Polsce i na świecie.

Wszystkim uczniom, którzy nadesłali swoje prace o Świętym Janie Pawle II, serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy również do wysłuchania pięknej pieśni i obejrzenia filmiku o Wielkim Polaku, któremu  tak bliski był drugi człowiek. Szczególnie dzieci z całego świata znalazły dużo miejsca w Jego sercu. Warto posłuchać i powspominać…

Zachęcamy też do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów wspartych pomocą nauczyciela o życiu Wielkiego Polaka Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II, a także do wysłuchania hymnu powstałego z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

 

 

GALERIE:

PRACE KLAS IV i V

PRACE KLAS IV i V

PRACE KLAS II i III

PRACE KLAS II i III

ZAŁĄCZNIKI:

Prezentacja - Jan Paweł II

Utworzono dnia 15.05.2020, 11:54

Dziennik Internetowy

Uczniowska Szkolna TV

UKS "Olimpijczyk"

Promocja Zdrowia

        

Klub szkół UNICEF

Biblioteka

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 86

W poprzednim tygodniu: 269

W tym miesiącu: 620

W poprzednim miesiącu: 9269

Wszystkich: 289402

MAŁY WOLONTARIAT