III Olimpiada Lekkoatletyczna dla Przedszkolaków.

Utworzono dnia 15.06.2017

Już trzeci raz spotkały się dzieci z 17 przedszkoli miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Jankowa Przygodzkiego na wielkiej imprezie -  III Olimpiadzie Lekkoatletycznej dla Przedszkolaków-organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Na wspaniałych obiektach sportowych szkoły młodzi sportowcy mogli rywalizować w czterech konkurencjach lekkoatletycznych : biegu na 30 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu sztafetowym. Pogoda , którą organizatorzy zamówili wiele tygodni wcześniej dopisała i można było po rozgrzewce rozpocząć sportową rywalizację. W trakcie Olimpiady dzieci otrzymały napoje oraz zdrowe przekąski, a były nimi świeże truskawki,  przygotowane przez prężnie działający w Jedynce Zespół Promocji Zdrowia. Dzięki pomocy trenerów i zawodników Klubu Sportowego Stal Ostrów Wlkp., którzy zawsze  chętnie pomagają organizatorom oraz pomocy nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 można było tak dużą Olimpiadę przeprowadzić sprawnie i szybko. Po zakończeniu rywalizacji wszystkie dzieci otrzymały z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Ewy Mateckiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Doroty Grześkowiak oraz Prezesa UKS Olimpijczyk Andrzeja Suskiego,  okazałe medale za udział w zawodach , a najlepsi  w poszczególnych konkurencjach medale i puchary za osiągnięcia.
” Cieszymy się , że nasza Olimpiada Lekkoatletyczna dla Przedszkolaków cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Po raz kolejny blisko 200 przedszkolaków mogło bawiąc się rywalizować na świeżym powietrzu w konkurencjach Królowej Sportu . Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji ale przede wszystkim z uśmiechniętych twarzy dzieci , które  nas opuszczały po zakończeniu zawodów – powiedział po zakończeniu  koordynator zawodów  Piotr Twardowski.
Impreza została dofinansowana przez Gminę Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

III Olimpiada Lekkoatletyczna dla Przedszkolaków.

Utworzono dnia 20.06.2017, 10:52

Sierpień 2017