Dzień bez papierosa 2017

Utworzono dnia 12.06.2017

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

APEL WOLONTARIUSZY W NASZEJ SZKOLE

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

Hasłem tegorocznej Kampanii jest: „Tytoń – zagrożenie dla rozwoju”, a jej głównym celem jest wykazanie zagrożenia, jakie przemysł tytoniowy stwarza dla rozwoju wszystkich krajów, w tym zdrowia i dobrego samopoczucia obywateli.

W ciągu roku około 6 milionów osób umiera z powodu palenia papierosów. Palenie papierosów stanowi zagrożenie dla każdej osoby, niezależnie od płci, wieku, rasy, pochodzenia kulturowego czy edukacji. Przynosi cierpienie, chorobę i śmierć.

W naszej szkole zwrócono szczególną uwagę na poważny problem społeczny, jakim jest palenie papierosów. W ramach Światowego Dnia bez Papierosa nauczycielka Anna Świątkowska przeprowadziła podczas spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu zajęcia poświęcone szkodliwości palenia papierosów.

Wolontariusze obejrzeli prezentację na temat szkodliwości palenia papierosów, wykonywali znaczki, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Dowiedzieli się, jak ważne jest zdrowe odżywianie, aktywność ruchowa i higiena. Zastanawiali się, co uczniowie mogą zrobić w tym względzie. Okazało się, że najlepszy na ograniczenie palenia papierosów, według naszych wychowanków, jest ruch. Pokazali, wykorzystując świetną pogodę, jak aktywnie można spędzać czas.

Na zakończenie zajęć wolontariusze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności sportowe, zwinność i szybkość podczas gier i zabaw na „Zielonej Sali”.

Dzieci dobrze wiedzą, że palenie szkodzi zdrowiu. Wolontariusze wykonali również plakaty na temat szkodliwości palenia po wcześniejszej rozmowie na ten temat. Aktywnie, ale i twórczo został w ten sposób uczczony Światowy Dzień bez Papierosa.

Dzień bez papierosa 2017

Utworzono dnia 12.06.2017, 17:18