Z matematyką w XXI wieku

Utworzono dnia 29.05.2022

VIII Ostrowski Konkurs Matematyczny Z matematyką w XXI wieku

Ostrowscy mistrzowie matematyki

Uczniowie klas czwartych i piątych ostrowskich szkół podstawowych rywalizowali o tytuły najlepszych logików i rachmistrzów w Ostrowskim Konkursie Matematycznym Z matematyką w XXI wieku.

W piątek, 27 maja 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 1, odbył się II etap Ostrowskiego Konkursu Matematycznego Z matematyką w XXI wieku. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz wyłonienie i nagrodzenie najzdolniejszych, młodych matematyków miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Do rozgrywek przystąpiło czterdziestu pięciu uczniów klas IV i V z ostrowskich szkół podstawowych. W indywidualnych zmaganiach czwartoklasiści walczyli o tytuł Mistrza Rachunków, a uczniowie klas piątych zmierzyli się z zadaniami, których rozwiązanie mogło im zapewnić tytuł Mistrza Logiki. Dużo emocji towarzyszyło rozgrywkom grupowym, podczas których trzyosobowe drużyny rywalizowały o tytuł Mistrzów Zabaw i Łamigłówek Matematycznych. Układali Happy Cube, usiłowali rozłączyć Zakręcone druciki, bawili się Tangramami, rozwiązywali zadania logiczne, odkrywali reguły pozwalające osiągać zamierzony wynik.

Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Nagrody książkowe ufundował Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość nagrodzenia laureatów, złożenia podziękowań oraz rozdania dyplomów  uczestnikom uświetniła Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Sławomira Kisielewska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pani Dorota Grześkowiak.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki ostrowskiej jedynki: Beata Janiak, Anetta Koźma, Weronika Cieslak-Lucas i Michał Pawlak.

Wszystkim laureatom, uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu gratulujemy i zapraszamy na matematyczne zmagania w przyszłym roku szkolnym!

Lista laureatów:

Rozgrywki indywidualne kl. IV

Mistrz Rachunków Miasta Ostrowa WielkopolskiegoKarol Gomółka - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim

I Wicemistrz Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego  –  Kacper Binienda – Szymanowski  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim

II Wicemistrz Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Anatol Jaworski -  Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Rozgrywki indywidualne kl. V

Mistrz Logiki Miasta Ostrowa WielkopolskiegoPatryk Maćkowiak - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mirosława Feriča w Ostrowie Wielkopolskim

I Wicemistrz Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Sebastian Harendarz - Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”  w Ostrowie Wielkopolskim

II Wicemistrz Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Adam Janecki - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Rozgrywki drużynowe

Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych

I miejsce - Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”

Oskar Świszcz, Aleksander Madaliński, Lars Ostrowski