XVIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny klas I – III poświęcony twórczości Marii Konopnickiej – rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 04.11.2020

To już kolejna edycja konkursu plastycznego poświęconego twórczości patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursowych
zmagań jest nasza szkoła. Rywalizacja o najlepsze miejsca przebiegała w zmienionej formie.

W tym roku temat konkursu brzmiał: „Mój  ulubiony bohater z wybranego utworu Marii  Konopnickiej”. Tegoroczny konkurs ze względu na pandemię przebiegał inaczej niż zazwyczaj. Tym razem uczniowie indywidualnie wykonywali prace plastyczne inspirowane utworami Marii Konopnickiej w swojej szkole, a nauczyciele odpowiedzialni za konkurs w danej placówce wybierali po trzy najlepsze prace na poziomie klas pierwszych, drugich, trzecich, fotografowali je i przesyłali na adres e-mailowy organizatora.

Celem konkursu, jak zwykle, było popularyzowanie utworów patronki szkoły i zachęcenie do pobudzania wyobraźni  młodych czytelników. Uczniowie wykonywali prace farbami i kredkami pastelami. W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu ostrowskich szkół podstawowych: SP Edukator, SP 4, SP 7, SP 11, SP 13, SP 14, SP 1.

Prace oceniało  jury w składzie: pani Barbara Zabłocka – plastyk, Galeria Sztuki Współczesnej, pani Hanna Zielińska – Wiśniewska nauczyciel – plastyk  SP 1, pan Cezary Janiszewski dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej.

Oto zwycięzcy:

klasy pierwsze:

I m. Jarosław Doktór l a SP 7

II m. Iga Klim I b, SP 1

III m. Nina Sujka I b SP 13

wyróżnienie: Daniel Kowalski I b SP 4

klasy drugie:

I m. Gracjan Pawlak II a SP 1

II m. Oliwier Kłokowski  II SP 11

III m. Helena Maleszka  II a SP 7

wyróżnienie:  Zuzanna Banasiak II b SP 14

klasy trzecie:

I m. Alicja Stróżyk III a SP Edukator

II m. Dorota Stasiak III a SP1

III m. Paulina Drapała  III b SP1

wyróżnienie:  Marta Sobczak  III SP Edukator

Dyplomy dla wszystkich uczestników i nagrody dla laureatów zostaną przesłane przez organizatora do placówek biorących udział w konkursie.

Na stronie naszej szkoły będzie dostępny Biuletyn pokonkursowy.

Organizatorkami konkursu były panie: Małgorzata Śmiłowicz, Agnieszka Kubica, a całość koordynowała pani wicedyrektor Dorota Misterska.

XVIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny klas I – III

Utworzono dnia 04.11.2020, 13:13