XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę”

Utworzono dnia 19.05.2021
13 maja 2021 roku Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała i przeprowadziła XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Polubić Matematykę” im. Marzanny Pietrzykowskiej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Celem Konkursu Matematycznego ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas VI szkół podstawowych, popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, wspieranie zachowań twórczych, samodzielnego myślenia, wytrwałości w dążeniu do odkrywania nietypowych rozwiązań zadań – zagadek matematycznych oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.

W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną w kraju konkurs odbył się online, a regulamin został zmodyfikowany i dopasowany do obecnej sytuacji. W zmaganiach konkursowych zmierzyli się uczniowie ze Szkół: SP 1, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11 oraz Szkoły Podstawowej Edukator. Konkurs był już II ETAPEM i składał się z części indywidualnej.

Komisja Konkursowa wyłoniła i nagrodziła 4 uczniów.  Pierwsze miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 – Krzysztof Kubera-Szymanowski, drugie miejsce uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 – Aleksandra Wasielak, natomiast trzecie miejsce zajęli dwaj uczniowie: Antoni Marcinkowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Radosław Wojdal ze Szkoły Podstawowej nr 9.

GRATULUJEMY!!!
Weronika Cieślak-Lukas