Uroczystość 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej w Kaliszu

Utworzono dnia 27.05.2022

W poniedziałek,  23 maja 2022 delegacja uczniów z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystości 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej  zorganizowanej w Kaliszu. Uczennice Nadia Golczyk i Michalina Konrady z klasy 7g w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, pracowników szkoły i społeczności uczniowskiej  naszej szkoły złożyły kwiaty pod pomnikiem patronki oraz wspólnie z innymi delegacjami szkół odśpiewały Rotę. Podczas całej uroczystości honorową wartę przy pomniku pełnił poczet sztandarowy naszej szkoły, reprezentowany przez Piotra Ceglarka z klasy 8 b,  Paulinę Sotkiewicz i Olgę Maciejewską z klasy 8a.

Tego samego dnia  uczniowie z klasy 7d : Fabjańska Olga, Gostomczyk Mateusz, Kaczmarzyk Gabriel, Krzyżańska Laura, Małecki Mikołaj, Marciniak Marta, Nagięć Gabriela i Wasielak Aleksandra również uczcili 180 rocznicę urodzin naszej patronki w nieco inny sposób. Podzieleni na dwa zespoły, brali udział w literackiej grze miejskiej dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą KALISZANIE PISZĄCY – KALISKIE UPAMIĘTNIENIE MARII KONOPNICKIEJ. Gra rozpoczynała się przy Pomniku Książki na Plantach miejskich, a skończyła się w Młodzieżowym Domu Kultury. Każdy uczestnik otrzymał swoją kartę do gry, a następnie wypełniał ją na trasie. Karta zawierała szczegółowe informacje o kolejnych punktach, do których trzeba było dotrzeć w celu wykonania zadań. Zespoły otrzymywały dodatkowe materiały i polecenia, które pomagały wykonać zadania na poszczególnych etapach gry i poprawnie wypełnić kupon umieszczony na karcie. Trasę między wskazanymi punktami uczestnicy pokonywali pieszo i zgodnie z kolejnością zapisaną na karcie. Na zakończenie gry uczniów uczestniczących w finale czekał słodki poczęstunek i nagrody książkowe. Organizatorem gry miejskiej była Szkoła Podstawowa nr 10  im. Marii Konopnickiej w Kaliszu, Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

GALERIE:

Październik 2022