Uczniowie dla Schroniska

Utworzono dnia 19.03.2021

Uczniowie z klasy Ib  postanowili pomóc bezdomnym zwierzętom ze schroniska we Wysocku Wielkim. Przez 2 tygodnie przynosili potrzebne rzeczy dla placówki. Właśnie zakończyli akcję.

Udało się zebrać w dużej ilości karmę w puszkach i workach dla psów i kotów, ręcznki, koce, gryzaki, zabawki, miski oraz smycze. Wszystko do schroniska zawiozła wychowawczyni p.Anita Chejdysz. Uczniowie za przekazane dary otrzymali pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

Podczas trwania takich zbiórek uczniowie dowiadują się, dlaczego zwierzęta trafiają do schronisk, jak można im pomóc oraz co robić, żeby takie placówki w ogólne nie były potrzebne. Uczą się, że żywe zwierzę to nie zabawka i jego posiadanie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

Uczniowie dla Schroniska

Utworzono dnia 22.03.2021, 10:34