Szkolny Konkurs Chemiczny z Układu Okresowego Pierwiastków

Utworzono dnia 09.06.2020

Wyniki Szkolnego Konkursu Chemicznego z Układu Okresowego Pierwiastków

Jeśli matematykę uważa się za królową wszystkich nauk, to chemia z pewnością zasługuje na miano księżniczki. Wystarczy przecież rozejrzeć się dookoła - atomy, pierwiastki, związki i procesy chemiczne towarzyszą nam wszędzie i dotyczą najważniejszych aspektów ludzkiego życia.

4 czerwca uczniowie z klas siódmych oraz z klas ósmych, już  po raz drugi  uczestniczyli w szkolnym konkursie, sprawdzającym wiedzę zdobytą nie tylko na lekcjach chemii.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, którzy za pomocą arkusza online nanieśli odpowiedzi. Podczas konkursu wyłoniono drużynę, dla której tablica Mendelejewa nie kryje żadnych tajemnic.

Wyniki konkursowych zmagań przedstawiają się następująco:

I miejsce – Iga Grzesiak, Mikołaj Grzesiak

II miejsce – Karolina Binkowska, Mateusz Grzesiak

III miejsce – Dominika Gruszka, Tomasz Jankowiak, Oliwia Kaźmierczak, Karolina Leśniak.

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni oceną celującą z chemii. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w następnym roku.