Świętujemy 102 rocznicę odzyskania niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2020

Każdego roku, w listopadzie, obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Niepodległości jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. Przypomina nam o wyrzeczeniach i poświęceniach minionych pokoleń dla dobra ojczyzny, o trudach formowania demokratycznego państwa na początku XX wieku.

W tym roku, po raz pierwszy, świętowaliśmy tę ważną rocznicę inaczej – podczas zdalnej formy nauczania. Dlatego też obchody tego święta miały inny charakter. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaangażowali się licznie w proponowane konkursy i projekty z tej okazji:

• Wspólnie, wszyscy uczniowie, o godz. 11.11, w dniu 10.11.2020 uroczyście odśpiewali hymn państwowy na TEAMS.

• Klasy młodsze i starsze zaangażowały się w konkurs pt. „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Powstawały prace plastyczne i lapbooki.

W najbliższym czasie ogłosimy rozstrzygnięcie konkursu, a prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.

Ważne przesłanie niesie wiersz napisany przez uczennicę klasy ósmej, który jest doskonałym zwieńczeniem naszych wirtualnych obchodów:

Dziś 11 listopada...

Dla Polaków bardzo ważna data,

nasza Polska odzyskała niepodległość po 123 latach.

Przez 123 lata nie było nas na mapie świata.

Jesteśmy wolni od 1918 roku,

za co wszyscy dziękujemy Bogu.

By uczcić to piękne wydarzenie,

świętujemy uroczyście,

na baczność, z ręką na sercu hymn śpiewamy

i polskie flagi wywieszamy.

Więc pamiętaj, Polko kochana,

o ważnych dla Polski datach,

by świętować je z godnością i radością.

Oliwia S.

Opiekunowie projeku: I. Hylinska, E. Baran, W. Lukas-Cieślak, B. Raczak-Sobczak