Światowy Dzień Umiejętności Czytania - czytamy wesołe łamańce językowe!

Utworzono dnia 09.09.2021

W 1965 r. UNESCO ogłosiło 8 września Światowym Dniem Umiejętności Czytania. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna w dzisiejszym świecie jest umiejętność pisania i czytania. Z tej okazji pani Małgorzata Gołąb wraz z panią Sandrą Ratajczak zorganizowały zajęcia w grupie świetlicowej wśród dzieci z klas drugich i trzecich. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna w życiu człowieka jest umiejętność czytania, a także opowiedzieli o swoich ulubionych książkach. Chętne dzieci miały również za zadanie przeczytać krótkie wierszyki - łamańce językowe z książki "Akrobatyka języka, trening mistrza języka", co nie było prostym zadaniem. Za wytrwałość i aktywność uczniowie otrzymali skromne upominki.

Światowy Dzień Umiejętności Czytania - czytamy wesołe łamańce językowe!

Utworzono dnia 16.09.2021, 09:08