Utworzono dnia 01.04.2021
2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to święto obchodzone corocznie z inicjatywy Kataru popartej przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Rzecznik Praw Obywatelskich jako organ do spraw równego traktowania oraz monitorujący wdrażanie w Polsce Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych popiera każdą inicjatywę mającą za zadanie zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat wyzwań, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. W ramach obchodów realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Nasza szkoła również włączyła się w akcję integracji pt. "Na niebiesko dla autyzmu!". Zapraszamy do galerii zdjęć uczniów w niebieskich strojach i akcesoriach. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji!
Bądźmy tolerancyjni na co dzień. Nie tylko od święta!
Sandra Ratajczak, Agnieszka Kubica, Anita Chejdysz, Weronika Cieślak-Lukas.

Utworzono dnia 02.04.2021, 18:17