Utworzono dnia 22.03.2021

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki.

Uczniowie klas I – III już w piątek 19 marca obchodzili to święto.

Organizacje wspierające obchody Światowego Dnia Zespołu Downa zachęcają nas do założenia w tym dniu kolorowych skarpetek – dwóch albo trzech i obowiązkowo nie do pary! Tym drobnym gestem mogliśmy okazać swoją solidarność, chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znacznie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

W  ten dzień,  założyliśmy  kolorowe skarpetki  nie do pary pokazując, że nikt nie jest dziwny, po prostu wszyscy jesteśmy różni, a ta „różność” czyni nas zawsze wyjątkowymi.  Czytaliśmy książkę Moniki Krajewskiej  „Mój młodszy brat”, oglądaliśmy prezentacje multimedialne, rozmawialiśmy o tolerancji i akceptacji oraz kolorowaliśmy dodatkową kolorową skarpetę jako  ten trzeci chromosom.

Dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Utworzono dnia 22.03.2021, 13:23