Program "Wiem i działam" Polskiej Akcji Humanitarnej

Utworzono dnia 12.02.2021

Nasza szkoła wzięła udział w programie "Wiem i działam" organizowanym przez zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. 10 lutego 2021 zorganizowano zajęcia z wykorzystaniem otrzymanych przez PAH materiałów w ramach Klubu Młodego Czytelnika. Program to cykl zajęć o mądrym pomaganiu osobom dotkniętym kryzysem humanitarnym. Uczniowie poznali tereny, gdzie występują kryzysy humanitarne, ich terminologię, skalę problemu oraz sposoby pomocy. Zajęcia dostosowane były dla uczniów klas I-III i  rozpoczęły się od krótkiej wprowadzającej animacji o kwiatku nagietku, który nie czuł się zbyt dobrze w swoim otoczeniu, po czym uczniowie odpowiadali na pytania "Czy często komuś pomagają? Czy ktoś im pomaga? Czy możliwe jest, że chcąc komuś pomóc możemy mu zaszkodzić? Następnie wykonali prace plastyczne. Nie zabrało również zabaw - wykreślanek, rysowania plecami zwróconymi do siebie oraz zabaw w szukanie różnic na obrazkach. Uczniowie z wielką chęcią wykonywali zadania. Podczas ciekawych zabaw, pogłębili swoją wiedzę o świecie.

Sandra Ratajczak.

Program "Wiem i działam" Polskiej Akcji Humanitarnej