Podsumowanie XX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I–III

Utworzono dnia 09.11.2022

We wtorek, 8.11.2022 roku, w naszej szkole miało miejsce podsumowanie XX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I–III związanego z  twórczością patronki – Marii Konopnickiej.

Temat konkursu, brzmiał:

O to jedno proszę Boga,

Niech mnie darzy szczęściem takiem:

Jak bądź pójdzie moja droga,

Żebym nie był złym próżniakiem!

-  pozytywny bohater  w wybranym utworze  Marii Konopnickiej.

Głównym celem konkursu było przybliżenie postaci Marii Konopnickiej oraz poznanie jej twórczości, ze szczególnym zwróceniem uwagi na utwory, w których poetka przekazuje ponadczasowe wartości, takie jak: pracowitość, wytrwałość, uczciwość, szczerość, życzliwość oraz potępia wady ludzkie, wśród nich egoizm i lenistwo.

Prace na XX edycję konkursu nadesłało 66 uczniów z 8 ostrowskich szkół: SP4, SP5, SP 6, SP7, SP9, SP14, SP Edukator, SP1 oraz SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie i SP im. Marii Konopnickiej w Kotlinie. Uczniowie wykonywali prace indywidualnie w swoich placówkach macierzystych pod czujnym okiem nauczycieli. Wykorzystali w tym celu pastele olejne, pastele suche lub farby plakatowe.

W związku z tym, że rok 2022 został ogłoszony „Rokiem Marii Konopnickiej” i jednocześnie nasza szkoła świętowała jubileuszową, XX edycję konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało charakter wyjątkowo uroczysty. Najpierw przybyli na uroczystość goście, opiekunowie i uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną składającą się z dwóch części; pierwsza przybliżała postać Marii Konopnickiej, druga przypominała w telegraficznym skrócie, jak wyglądały konkursy w poprzednich latach. Następnie uczniowie klas III a i III b przenieśli uczestników w klimat czasów poetki, prezentując wyjątkowy występ artystyczny zatytułowany „W świecie Marii Konopnickiej, czyli obrazki z tamtych lat”.  Po spektaklu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Nagrody otrzymało 11 uczestników: w klasach pierwszych: I miejsce SP7,  II miejsce – Emma Banach SP1 (opiekun Karolina Boguta),  III miejsce – SP Kotlin, w klasach drugich: I miejsce -  SP Kotlin, II miejsce – SP 5,  III miejsce – SP5, wyróżnienie Amelia Misterska SP1 (opiekun Agnieszka Kubica),

w klasach trzecich: I miejsce – SP Droszew, II miejsce – SP4, III miejsce – Yana Heorhitsa SP1 (opiekun Małgorzata Śmiłowicz), wyróżnienie – SP 9.

Prace oceniało jury w składzie: Cezary Janiszewski – dyrektor Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej, Barbara Zabłocka - przedstawiciel Powiatowej Galerii Sztuki,  Hanna Zielińska-Wiśniewska plastyk z SP1.

Zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe wręczyła Dorota Grześkowiak,  dyrektor SP1. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki. Odpowiedzialne za organizację i przebieg konkursu były panie: Małgorzata Śmiłowicz, Agnieszka Kubica i Izabela Pakuła. Organizatorki wsparły nauczycielki: Małgorzata Bella i Małgorzata Grzelak.

podsumowanie XX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I–III

Utworzono dnia 14.11.2022, 10:26