Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Utworzono dnia 14.12.2021

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania. Dnia 8 grudnia 2021 r. odbyło się pasowanie uczniów klasy Ia. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, na której dowiedziały się, czym jest biblioteka, jaki jest jej regulamin, poznały również księgozbiór biblioteki szkolnej. Następnie uczniowie wysłuchali jednej z przygód Kici Koci i odpowiadali na pytania do jej treści. Otrzymali prośby książki, które wspólnie przeanalizowali z nauczycielem prowadzącym dowiadując się, jak należy dbać o książki, po czym rozwiązywały zagadki związane z baśniami i wykonywały kolorowanki. Nastąpiło uroczyste ślubowanie, w czasie którego uczniowie otrzymali karty biblioteczne, pamiątkowe zakładki oraz dyplomy. Wspólnie z wychowawcą klasy uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotece szkolnej oraz obdarowani wyprawką czytelniczą, pozyskaną nieodpłatnie przez szkołę w projekcie "Mała książka - wielki człowiek". Tego dnia każdy z uczniów miał możliwość wypożyczenia swojej pierwszej książki. Mamy nadzieję, że pełni zapału i radości pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi szkolnej biblioteki.

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Utworzono dnia 24.12.2021, 11:42