Od teorii do praktyki... Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie z panią Beatą Klimek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Utworzono dnia 10.06.2021

W środę, 9 czerwca 2021 roku, uczniowie najstarszych klas naszej szkoły mieli okazję ocenić, czy wiedza teoretyczna przekazywana na zajęciach wiedzy o społeczeństwie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na spotkaniu z najstarszymi uczniami gościła pani Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie klas ósmych mieli niepowtarzalną okazję, by poznać najważniejsze zagadnienia związane z działalnością samorządu miasta. Uczestnikom zaprezentowano projekty nowych przedsięwzięć i inwestycji. Wywiązała się dyskusja. Uczniowie zadawali wiele pytań, dzielili się wrażeniami, przedstawiali swój punkt widzenia. Szczególne emocje wśród młodzieży wywoła informacja związana z projektem nowoczesnego parku wodnego. Warto podkreślić, że młodzież wypowiadała się również w kwestii priorytetów, które są dla niej ważne. Wśród nich padały między innymi pytania o budżet, bezpieczeństwo i środowisko naturalne. Spotkanie okazało się niezwykle owocne, pozwoliło zebranym ugruntować dotychczasową wiedzę na temat roli samorządu.

Za organizację spotkania odpowiadały: Emilia Baran, Beara Raczak-Sobczak, Sandra Ratajczak

Nietypowa lekcja WOS

Utworzono dnia 14.06.2021, 12:08