Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”.

Utworzono dnia 28.04.2021

Dnia 22.04.2021 roku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

Konkurs rozgrywany jest w następujących kategoriach:

„Żaczek” -klasy 2,

„Maluch” –klasy 3 i 4,

„Beniamin” –klasy 5 i 6 oraz

„Kadet” –klasy 7 i 8.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu. Trzymamy kciuki za naszych uczestników

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”.

Utworzono dnia 28.04.2021, 12:56