Maria Konopnicka patronka 2022 roku.

Utworzono dnia 19.12.2022

W 2022 roku przypada 180  rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

Wraz z końcem roku przyszedł czas na podsumowania, co działo się w naszej szkole, aby jak najlepiej  uczcić rok naszej patronki .  W związku z tym w piątek 16 grudnia klasy młodsze zebrały się na holu szkoły na uroczystym apelu.

Najpierw zebrani,  wysłuchali najważniejszych faktów z życia Marii Konopnickiej popartych prezentacją multimedialną. Następnie mieli okazję przenieść się w czasie do lat życia patronki i podziwiać inscenizacje wierszy Marii Konopnickiej w wykonaniu uczniów.

Na zakończenie wszyscy mogli zobaczyć prezentację i przypomnieć sobie ile działań w tym roku odbyło się na cześć naszej patronki w naszej szkole.

Maria Konopnicka patronka 2022 roku.

Utworzono dnia 29.12.2022, 09:07