Krasnoludki Marii Konopnickiej w przedszkolach

Utworzono dnia 17.06.2022

W maju - miesiącu urodzin patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej - odbyło się wiele inicjatyw oraz wydarzeń poświęconych polskiej poetce. Aby przybliżyć tę wybitną postać, która została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyborem na patronkę roku 2022, odbyły się spotkania w ostrowskich przedszkolach - Przedszkolu nr 6, Przedszkolu nr 7 "Bratek", Przedszkolu nr 16 im. "Koszałka-Opałka" oraz Przedszkolu nr 17 "Ciuchcia".

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej przygotowali scenariusz poświęcony najpopularniejszym bohaterom książek polskiej poetki - uwielbianym przez dzieci krasnoludkom. Podczas zajęć przedszkolaki poznały postać Marii Konopnickiej, jej książki, wysłuchały również utworu pt. "Krasnoludki są na świecie". Wzięły udział w zabawie ruchowo-naśladowczej przy piosence "My jesteśmy krasnoludki". Następnie dzieci opisywały wygląd krasnoludka, dzieliły imiona popularnych krasnoludków na sylaby i głoski, a także rozwiązywały zadania matematyczne - liczyły krasnoludki na obrazkach i nazywały figury geometryczne. Na zakończenie przedszkolaki samodzielnie wykonały prace plastyczne przedstawiające krasnoludki, składające się z kolorowych figur geometrycznych. Wszystkie zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze, pełnej twórczego zapału i ciekawości.

Krasnoludki Marii Konopnickiej w przedszkolach

Utworzono dnia 21.06.2022, 14:15