Konkurs „Zwyczaje Bożego Narodzenia w Polsce”

Utworzono dnia 03.01.2023

W grudniu 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony polskim tradycjom i zwyczajom,  związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

Konkurs, przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i piątych. Jego celem było zachęcenie dzieci do głębszego poznania historii polskich zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych oraz kultywowania rodzinnych i świątecznych tradycji. Zadaniem uczniów przygotowujących się do konkursu było również zapamiętanie fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa.

Uczestnicy konkursu odpowiadali pisemnie na pytania zawarte w teście. Laureatami świątecznej rywalizacji zostali:

Antonina Jagielska i Antonina Jędrzejak z kl. Vd- I miejsce

Wiktoria Giernalczyk z kl. Vb   -  II miejsce

Zuzanna Biernat z kl. IVa - III miejsce

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorkami konkursu były: Elżbieta Szydłowska, Izabela Maroszek                       i Malwina Juszczak.