Konkurs biblijny „Księga Ksiąg” Poznali Biblię

Utworzono dnia 29.04.2022

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Księga Ksiąg” adresowany do uczniów szkół podstawowych odbył się w naszej szkole.

27 kwietnia został przeprowadzony  XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej dotyczący najważniejszych wiadomości o Piśmie Świętym oraz wybranych fragmentów z Księgi Rodzaju. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z 8 szkół podstawowych z Ostrowa Wielkopolskiego – ze Szkoły Podstawowej  nr 2, 4, 7, 9, 11, 13, 14 i oczywiście z naszej.

Po powitaniu przez panią dyrektor szkoły Dorotę Grześkowiak wszystkich uczniów wraz z opiekunami i zaproszonych gości, uczestnicy przystąpili do właściwej części konkursu, czyli rozwiązywania testu. Oceny odpowiedzi dokonała komisja konkursowa w składzie: pani Beata Misiek, nauczycielka religii z Zespołu Szkół Usługowych, pani Emilia Nowacka, nauczycielka religii ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz ksiądz Dominik Wieczorek wikariusz z ostrowskiej Konkatedry.  Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy i goście wysłuchali krótkiego występu artystycznego w wykonaniu ucznia naszej szkoły Wojciecha Maja.

I miejsce w konkursie  zajął Anatol Jaworski ze Szkoły Podstawowej nr 13, II miejsce – Antonina Jagielska ze Szkoły Podstawowej nr 1 , a III – Antonina Jędrzejak, również ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wyróżnienie w konkursie przyznano Franciszkowi Leśnierowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 13.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez organizatorów konkursu oraz  upominki od Urzędu Miejskiego w Ostrowie. Laureatom nagrody książkowe ufundował ksiądz Adam Kosmała proboszcz ostrowskiej Konkatedry.

Konkurs został przygotowany przez nauczycielki religii panie: Elżbietę Szydłowską, Izabelę Maroszek i Annę Malak.

Konkurs biblijny „Księga Ksiąg” Poznali Biblię

Utworzono dnia 29.04.2022, 13:15