Klasy 7 i 8 w Dreźnie

Utworzono dnia 16.12.2022

Dnia 8 grudnia uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Drezna. Po przybyciu na miejsce zwiedzaliśmy Stare Miasto –„Florencję Północy”: Frauenkirche – symbol pojednania, odbudowany po zniszczeniach wojennych, tarasy nad Łabą, porcelanowy poczet elektorów saskich, katedrę katolicką. W pogodny, choć zimny dzień podziwialiśmy początkowo z zewnątrz, a później również wnętrze kompleksu pałacowego Zwinger - Galerię Starych Mistrzów czy Wystawę Porcelany Miśnieńskiej. Mnóstwo przyjemności sprawił nam również pobyt na Striezelmarkt – jarmarku świątecznym o niemal 600-letniej tradycji, gdzie mieliśmy okazję zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze oraz pamiątki. Była to wymarzona okazja, by znaleźć gwiazdkowe upominki dla naszych bliskich. Czekały na nas również stoiska kulinarne, serwujące pyszne napoje czy regionalne przysmaki. Przepiękne miasto urzekło nas niepowtarzalną atmosferą zachęcając do kolejnych odwiedzin. zewnątrz, a później również wnętrze kompleksu pałacowego Zwinger - Galerię Starych Mistrzów czy  Wystawę Porcelany Miśnieńskiej. Mnóstwo przyjemności sprawił nam również pobyt na Striezelmarkt – jarmarku świątecznym o niemal 600-letniej tradycji, gdzie mieliśmy okazję zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze oraz pamiątki. Była to wymarzona okazja, by znaleźć gwiazdkowe upominki dla naszych bliskich. Czekały na nas również stoiska kulinarne, serwujące pyszne napoje czy regionalne przysmaki. Przepiękne miasto urzekło nas niepowtarzalną atmosferą zachęcając do kolejnych odwiedzin.

Klasy 7 i 8 w Dreźnie

Utworzono dnia 19.12.2022, 09:54