Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Utworzono dnia 28.10.2022

W czwartek,  20 października 2022 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Organizatorem konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty i składa się on z 3 stopni: 1) szkolnego, 2) rejonowego, 3) wojewódzkiego. Na każdym stopniu konkursu uczestnicy mają za zadanie rozwiązać test konkursowy, który składa się z zadań zamkniętych i otwartych. Zadania te dotyczą zarówno gramatyki i słownictwa języka angielskiego, jak i zagadnień z zakresu: geografii, kultury, historii i ciekawostek na temat Stanów Zjednoczonych. Wymagana jest również znajomość  konkretnej lektury, w tym roku była to „Matilda” Roalda Dahla.

W roku bieżącym do konkursu przystąpiło 29 osób, z klas 7-8, a nad przebiegiem konkursu czuwała szkolna komisja konkursowa w skład, której weszli nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły, tj. p. Katarzyna Małecka oraz p. Iwona Domańska.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i tak liczne zainteresowanie, a osobom z najwyższymi wynikami gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracyJ

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Utworzono dnia 28.10.2022, 13:31