Dzień Życzliwości i Pozdrowień pt. "Po prostu uśmiechnij się!"

Utworzono dnia 23.11.2022
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest 21 listopada i ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie innym przyjemnych, pozytywnych emocji. Obecnie obchodzony jest w ponad 180 krajach na świecie. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego dnia. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, radosnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Cała szkoła została udekorowana na żółto - informacjami na temat życzliwości, wesołymi buźkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu oraz przyjaźni. Drzwi każdej sali zostały pięknie udekorowane na tę okoliczność. Tego dnia uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto, posiadali żółte akcenty ubioru, emblematy. Dużą popularnością cieszyła się skrzynka życzliwości, do której wrzucano życzenia i pozdrowienia w formie kartek. W poniedziałek szkolni wolontariusze przekazywali adresatom kartki, które wywoływały dużo uśmiechu na twarzach. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.
Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski i Szkolny Wolontariat.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień pt. "Po prostu uśmiechnij się!"

Utworzono dnia 23.11.2022, 08:40