Dumni ze swej Patronki

Utworzono dnia 30.05.2022

Radośnie, baśniowo i kolorowo i… - co tu kryć – donośnie - 23 maja br. w dzień urodzin Marii Konopnickiej, i w roku jej poświęconym, uczniowie naszej szkoły - w ramach obchodów roku patronki - w barwnym happeningu zamanifestowali dumę z uczęszczania do szkoły imienia Marii Konopnickiej.

Starsi uczniowie przygotowali ulotki zawierające List otwarty, w którym zwrócili uwagę mieszkańców naszego miasta na wyjątkową postać poetki i pisarki, jej wrażliwość na sprawy Ojczyzny i ludzi, jej barwną wyjątkową twórczość dla dzieci, ale też aktualność nowel i opowiadań o tematyce społecznej. Ulicami naszego miasta przeszedł barwny korowód, do którego zaprosiliśmy Panią Dyrektor Dorotę Grześkowiak i Panią Dyrektor Dorotę Misterską z – a jakże – Marią Konopnicką na czele, towarzyszącymi jej mieszkańcami z epoki tuż za nią i grupą przesłodkich krasnali z I A. Nie zabrakło również rosłych chłopców niosących „dumne” hasła.

„Dumni z Patronki” odwiedziliśmy również Panią Prezydent Beatę Klimek – jak się dowiedzieliśmy absolwentkę naszej szkoły im. Marii Konopnickiej – która w przemiłej atmosferze - jak zwykle serdeczna i otwarta - „podjęła” nietypowych gości.  Dumę z naszej patronki zamanifestowaliśmy również prezentując radość na Rynku i ulicach centrum miasta. Cieszyło nas zainteresowanie mieszkańców – zarówno wydarzeniem, jak i postacią naszego Patrona – ich uśmiech, ciekawość i przychylność.

Dziękujemy uczniom – i tym najmłodszym, i starszym – za udział w projekcie, dziękujemy również zaangażowanym nauczycielom, pani Agnieszce Kubicy, pani Beacie Gostomczyk, pani Iwonaie Hylińskiej, pani Magdalenie Suskiej i pani Iwonie Rolak.

Czy to bajka, czy nie bajka,
                Mówcie sobie, co tam chcecie.
            A ja przecież wam powiadam
          Krasnoludki są na świecie!…

Maria Konopnicka

Dumni ze swej Patronki