"Chłopcze mój piękny, chłopcze mój młody, Zanuci czule dziewica - Po co wokół Świteziu wody błądzisz przy świetle księżyca...."

Utworzono dnia 13.05.2022

Klasa 7B podczas jednej z lekcji języka polskiego spontanicznie przedstawia balladę Adama Mickiewicza pt. "Świtezianka". Zgodnie dzielą między siebie role i wykorzystując wszystko, co mają pod ręką w klasie, wybrani aktorzy: Dziewczyna i Strzelec szybko stają na klasowej scenie. Na zajęciach języka polskiego bawiliśmy się również w różne gry i odgrywaliśmy swoje role w krótkich inscenizacjach. Wszystko to z pewnością przybliżyło nam codzienne życie w teatrze. Pozostali uczniowie - jako widownia gromkimi brawami nagrodzili klasowych aktorów. Grunt to dobry pomysł i inscenizacja "Świtezianki" podobała nam się.

Utworzono dnia 13.05.2022, 14:49