Akcja „Sprzątanie Świata”

Utworzono dnia 21.09.2020

W piątek 18.09.2020 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „ Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi -plastikowi. Jak wykazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czyste środowisko. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością

i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej planety.

Akcja „Sprzątanie Świata”

Utworzono dnia 21.09.2020, 09:22