60 Rajd Chopinowski

Utworzono dnia 08.10.2021

Jubileuszowy 60 Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska 2021”

Nowy rok szkolny młodzi turyści z naszej szkoły zainaugurowali udziałem w dorocznym Ogólnopolskim Rajdzie „Jesień Chopinowska”, który odbył się w niedzielę
12 września. To już 60. jubileuszowa edycja tej popularnej w naszym regionie imprezy turystycznej. Kolejny rok pokazuje, że zainteresowanie turystyką pieszą wśród naszych uczniów
nie słabnie. Bardzo cieszymy się, że jak co roku dołączyli do nas nowi uczestnicy z klas czwartych.

Tegoroczna trasa naszej pieszej wędrówki rozpoczęła się i zakończyła w Antoninie. Zatoczyliśmy pętlę odwiedzając staw Goszczyn, tartak, pomnik F. Radziwiłła, Kociembę i rezerwat Wydymacz. Mogliśmy przy tym wysłuchać ciekawych opowieści pana Macieja Maślińskiego, który przewodził naszej grupie. Po dotarciu na metę i zameldowaniu się, posililiśmy się tradycyjną grochówką i odpoczęliśmy przez chwilę. Następnie przystąpiliśmy do udziału w zabawach, konkursach i konkurencjach sprawnościowych, przygotowanych przez organizatorów. Bardzo interesujące propozycje edukacyjne przygotowało Nadleśnictwo Antonin i Lasy Rychtalskie. Dzieci otrzymały wiele ciekawych upominków i nagród. Warto podkreślić, że uczniowie naszej szkoły brali udział we wszystkich konkursach i konkurencjach sportowych, zajmując czołowe lokaty i otrzymując  ciekawe oraz praktyczne nagrody. Dużym zainteresowanie cieszyły się też konkursy, krajoznawczy i strzelecki. Tutaj również mocnym akcentem zaznaczyliśmy swoją obecność. W tym roku udało nam się wygrać konkurencję strzelecką zarówno drużynowo,  jak i indywidualnie. Wśród  uczniów najlepszy okazał się Mikołaj Kuciński z klasy 7g, a wśród opiekunów pan Mariusz Kubicki. Gratulujemy zwycięzcom! Część naszej grupa udała się również do miejscowego kościoła, aby zwiedzić go z przewodnikiem. Podczas całej imprezy towarzyszyła nam wspaniała słoneczna pogoda.

Po zakończeniu rajdu i podsumowaniu oraz rozdaniu nagród udaliśmy się w drogę powrotną do Ostrowa. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i cieszymy się tak udanym rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego. Uczestnikami rajdu opiekowali się p. Beata Raczak – Sobczak, p. Michał Pawlak i p. Mariusz Kubicki.

Październik 2021