11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 15.11.2021

Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie klas I i II  uczestniczyli  w uroczystym apelu przygotowanym przez klasę IIIa oraz klasę III b. W ciekawy , wymowny sposób przedstawiono losy narodu polskiego: rozbiór, zryw niepodległościowy  i  powrót na mapę Europy jako niepodległego, suwerennego kraju. Zabrzmiały także pieśni patriotyczne w wykonaniu trzecioklasistów: „Jak długo w sercach naszych”, „Wojenko, wojenko” , „Rota”. Pieśni patriotyczne i recytacje wysłuchane w dużym skupieniu ,z pewnością przybliżyły uczniom trudne dla nich treści.  Występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

O godzinie 11.11 wszystkie klasy  zaśpiewały hymn państwowy . Głośno zabrzmiały słowa : „ Jeszcze Polska nie zginęła …”

11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 14.11.2021, 18:37