Z MATEMATYKĄ W XXI WIEKU

Utworzono dnia 16.06.2017

14 czerwca 2017 r.  w naszej szkole po raz piąty w nowej formule odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Z matematyką w XXI wieku”, skierowany do uczniów klas IV-V. W konkursie brali udział przedstawiciele ostrowskich szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11, SP 13 oraz Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”.  Celem konkursu było propagowanie matematyki i zastosowania jej w życiu codziennym i w przyszłości.

Konkurs był podzielony na trzy części: konkurs zespołowy „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”, w którym każdą szkołę reprezentował zespół trzyosobowy, konkurs dla klas czwartych „Mistrz Rachunków” oraz konkurs dla klas piątych „Mistrz Logiki”. Łącznie do zabaw i łamigłówek matematycznych przystąpiło 27 uczniów, czyli 9 zespołów. Każdą szkołę reprezentował jeden uczeń w konkursie „Mistrz Rachunków” i „Mistrz Logiki”, łącznie 18 uczestników. Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki z naszej szkoły- p. Beata Janiak, p. Anetta Koźma, p. Michał Pawlak oraz p. Grzegorz Graczyk.

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu :

Konkurs zespołowy „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”:

I miejsce - Karol Schubert, Mikołaj Zembrzuski, Anna Żywica  (SP 5)
II miejsce - Zofia Motyl, Zuzanna Pypowska, Karolina Leśniak (SP 1)
III miejsce -  Krzysztof Kulak, Marcelina Grzęda, Mateusz Smardz (SP 9)

Konkurs „Mistrz Rachunków”:

Tytuł „Mistrza Rachunków miasta Ostrowa Wielkopolskiego” otrzymał: Patryk Kopeć (SP 13)
Tytuł I Wicemistrza Rachunków miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał: Stanisław Misiek (Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”))
Tytuł II Wicemistrza Rachunków miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał: Antoni Izydorski  (SP 5)

Konkurs „Mistrz Logiki”:

Tytuł „Mistrza Logiki miasta Ostrowa Wielkopolskiego” otrzymał: Marcin Drzewiecki (Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”)
Tytuł I Wicemistrza Logiki miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał: Tomasz Jankowiak (SP 1)
Tytuł II Wicemistrza Logiki miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał: Paweł Mróz ( SP 6)

Wszystkim Laureatom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

Z MATEMATYKĄ W XXI WIEKU

Utworzono dnia 26.06.2017, 21:40